Święto Szkoły

Święto Szkoły  odbyło się 16 października, a złożyły się na nie trzy uroczystości:  apel poświęcony patronce szkoły oraz apele z okazji  Dnia Papieskiego i Dnia Edukacji Narodowej. Początek to tradycyjnie  przypomnienie życia i twórczości Anny Nakwaskiej oraz przeczytanie fragmentów jej pamiętników. Potem był quiz z wiedzy o naszej patronce, który wygrała Martyna Grzelak. Konkurs na sobowtóra Anny Nakwaskiej – Martyna Nowatkiewicz . Na koniec pierwszej części pani dyrektor ogłosiła  zwycięzcę gry terenowej, czyli przedstawicieli klasy IIId. Z okazji Dnia Nauczyciela zobaczyliśmy jednoaktówkę  pt. „Żywot nauczyciela poczciwego” w trzech odsłonach: Na dolnym korytarzu, W pokoju nauczycielskim i W domu nauczyciela. Historia zabawna choć zakończona tragicznie. Na koniec dzięki ładnej słonecznej pogodzie mogło zostać rozpalone ognisko za szkołą, a uczestnicy imprezy skosztować pieczone w ogniu kiełbaski.

Trzeba zaznaczyć, że po raz  pierwszy w historii naszej szkoły nie było otrzęsin klas I.