Plan pracy wolontariatu

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

Przy Gimnazjum z Oddziałem Integracyjnym im. Anny Nakwaskiej w Małej Wsi działa Szkolne Koło Wolontariatu. W roku szkolnym 2013/2014 do Koła należy 26 uczniów, którzy angażują się w prowadzone charytatywne akcje. Opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu jest pani Edyta Utkowska.

Spotykamy się w każdy poniedziałek. Mamy na swoim koncie wiele akcji charytatywnych, zarówno w szkole jak i poza nią.

Czynnie uczestniczymy w „Zakręconej akcji”, polegającej na zbiórce nakrętek, które przekazujemy do Stowarzyszenia Rodzin Dzieci Głuchoniemych. Zostaliśmy docenieni i otrzymaliśmy dyplomy „za bezinteresowną pomoci zaangażowanie”.

 

Postaraliśmy się, aby pamięć o naszej patronce, Annie Nakwaskiej, przetrwała. Uzbieraliśmy pieniądze i ufundowaliśmy tablicę pamiątkową, która zawisła nad wejściem do grobowca Nakwaskiej w Kościele parafialnym w Kępie Polskiej. Odsłonięcie tablicy poprzedzone uroczystą Mszą św., odbyło się 11 października 2013r. Przybyło wielu znakomitych gości, m.in. Biskup Piotr Libera, rodzina Nakwaskich i Szymanowskich. Druga część uroczystości to przedstawienie przygotowane przez klasę IIIB oraz szkolny chór. Potem odbył się poczęstunek dla zaproszonych gości.

Corocznie organizujemy zbiórkę słodyczy oraz artykułów piśmienniczych na rzecz dzieci       z Domu Dziecka w Płońsku. Nasi szkolni koledzy i koleżanki zawsze z ochotą włączają się      w tą akcję. Udaje nam się uzbierać dużo prezentów. Potem odwiedzamy dzieciaki, wręczamy im mikołajkowe prezenty        i bawimy się z nimi. Zawsze dziękują nam pięknym uśmiechem.

W tym roku SKW włączyło się po raz pierwszy do akcji „Szlachetna Paczka”. W szkole organizujemy zbiórkę żywności dla rodzin potrzebujących pomocy z naszej gminy. Spotkaliśmy się z pozytywną reakcją naszych rówieśników. Mamy nadzieję, że uda nam się zebrać dużo potrzebnych artykułów.

„Paczka dla kolegi z klasy” to również jedna z naszych akcji. Polega na zbiórce słodyczy, artykułów piśmienniczych itp., które będą przekazane naszym potrzebującym kolegom          z klas. Będą to prezenty gwiazdkowe. Dzięki temu możemy się poczuć Świętymi Mikołajami  J

Naszym największym do tej pory przedsięwzięciem jest włączenie się do ogólnoświatowego Maratonu Pisania Listów zorganizowanego przez Amnesty International. Odbędzie się on 12 grudnia w murach naszego Gimnazjum. Akcja polega na pisaniu listów do więźniów sumienia, którzy zostali niesłusznie osądzeni lub czekają na wyrok. W poprzednich latach udało się wyciągnąć z więzień kilkoro z tych ludzi. Mamy gorącą nadzieję, że w tym roku też nam się to uda i na wolność wyjdzie wiele z nich. Pisząc, wspieramy więźniów na duchu        i komunikujemy władzom, że świat nie jest wobec nich obojętny.

W styczniu  włączymy się tradycyjnie w Akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i mamy nadzieję, że uda nam się pobić rekord zebranych pieniędzy z tamtego roku.

Działając w SKW możemy pomagać innym, przez co sami stajemy się lepszymi ludźmi. Pomiędzy wolontariuszami panuje przyjazna atmosfera. Razem planujemy akcje i je organizujemy, co daje nam wiele radości oraz satysfakcji.

 Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu

Natalia Hożewska

Ic

Anna Żukowska

Ic

Klaudia Wachaczyk

Ic

Jakub Wiśniewski

Ic

Kamil Stępniak

Ic

Kuba Leonarczyk

Ic

Ludwika Krzemińska

Ic

Kinga Komorowska

Ic

Aleksandra Wujcik

Ic

Aleksandra Karłowicz

IIId

Klaudia Bartosiak

IIId

Gabriela Duch

IIId

Magdalena Kusa

IIId

Anita Kamińska

IIIb

Karolina Włodarska

IIIb

Aleksandra Grzelak

IIIb

Martyna Gołębiowska

IIIb

Karolina Opolska

IIIb

Maria Cieślak

IIIc

Paulina Stępka

IIIc

Emila Antczak

IIIa

Aleksandra Jędrzejak

IIIa

Marta Sobótka

IIIa

Wiktoria Rososińska

IIIa

 

Dodatkowe informacje