Chór szkolny "Fermata"

Chór szkolny

W roku szkolnym 2013/2014 chór szkolny ,, Fermata’’ liczy 30 osób. Podczas tegorocznych dożynek powiatowych  dziewczęta miały  okazję po raz pierwszy zaprezentować się w nowych strojach (ufundowanych prze urząd Gminy w Małej Wsi). Dziewczęta przygotowały oprawę muzyczną mszy świętej, a także program wokalny, który został przedstawiony mieszkańcom oraz gościom na boisku szkolnym. Kolejną dużą uroczystością było odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej patronce- Annie Nakwaskiej. Chór kolejny raz przygotował oprawę mszy świętej w Kościele Parafialnym w Kępie Polskiej. Podczas uroczystości dwie uczennice naszej szkoły grały na instrumentach dętych- trąbka, klarnet. Po zakończonej mszy świętej młodzież zaprezentowała program artystyczny w szkole, poświęcony patronce. Dziewczęta zaśpiewały piosenkę ,,Pamiętajcie o ogrodach’’ oraz ,,Jej portret’’, a grupa taneczna ,, Rainbow’’ w rozszerzonym składzie zatańczyła menueta. Chór szkolny niezmiennie przygotowuje oprawę wszystkich uroczystości szkolnych. DEN, Dzień Papieski, Święto Odzyskania Niepodległości. Obecnie pracuje nad repertuarem kolęd i pastorałek.