ZHP

Wszystko zaczęło się we wrześniu 2006 roku. Wtedy przybyła do nas pani Ewa Nowak – założycielka harcerstwa w naszej szkole. Nadaliśmy drużynie imię „Alka”, czyli Aleksandra Kamieńskiego autora książki „Kamienie na szaniec”. Hufiec płocki nadał nam numer 6. Początkowo w zbiórkach uczestniczyły 24 osoby. Młodych harcerzy czekał półroczny okres próbny, który pomyślnie zakończyli. Pierwszy pamiętny rajd do leśniczówki w Gałkach Starych odbył się 6 października 2006 roku. Bawiliśmy się wtedy w podchody, na koniec rozpaliliśmy ognisko.

Jako harcerze staramy się być pomocni. Dlatego też co roku przed Świętami organizujemy w szkole zbiórkę słodyczy i artykułów szkolnych, które później zawozimy do Domu Dziecka w Gostyninie. W ramach Wielkiej Orkiestry Świąteczne Pomocy zbieramy pieniądze na sprzęt dla chorych dzieci.

Uczestniczyliśmy licznych rajdach, m.in. ogólnopolskim rajdzie „Wisła”, w rajdzie „Motława” organizowanym przez gminę Bodzanów od niedawna w rajdzie „Doliną Ryksy” organizowanym przez gminę Mała Wieś. Jako patrioci, takimi się czujemy, bierzemy udział w biesiadzie pieśni patriotycznej w Węgrzynowie, obchodach świąt niepodległościowych. Odwiedzamy groby zasłużonych dla Polski ludzi, jak Wacław Milke czy Aleksander Kamieński. Aktualnie w naszym Gimnazjum jest tylko 11 harcerzy.

Drużynowa